Doniesienia prasowe o Instytucie i wynikach działalności badawczej

Personalizacja edukacji


podyplomowe

MBA Innovation and Data Analysis – program wysoko oceniany przez absolwentów – powstał ze współpracy Instytutu Podstaw Informatyki PAN z Woodbury School of Business UVU (USA)

Instytut Podstaw Informatyki Polskiej Akademii Nauk oferuje studia podyplomowe MBA – Innovation and Data Analysis, który prowadzi w partnerstwie z Woodbury School of Business UVU (USA) – uczelnią, która szczyci się praktycznym wymiarem swoich programów oraz akredytacją AACSB. Studia MBA skierowane są do ludzi biznesu, kadry zarządczej, przedstawicieli administracji publicznej czy organizacji niepublicznych.

Studia te mają międzynarodowy charakter. Ich cel: pomóc słuchaczom osiągnąć sukces zawodowy w dziedzinach, które ich najbardziej fascynują.

Jednym ze sposobów osiągniecia sukcesu w naszych czasach, jak twierdzi Ken Robinson, znany ekspert w dziedzinie edukacji, jest znalezienie talentów, które są w nas i o których możemy nie wiedzieć, przeżywając całe życie. Również bardziej optuje on za personalizacją edukacji niż jej standaryzacją.

Personalizacja edukacji oznacza różne rzeczy na różnych poziomach kształcenia. W przypadku studiów MBA Innovation and Data Analysis słuchacze mogą wybrać język nauczania angielski bądź polski. Tryb modułowy (tylko cztery 5-dniowe moduły) pozwala na studiowanie bez oderwania się od pracy. Na studiach jest kładziony nacisk na indywidualne konsultacje w trakcie trwania modułów i miedzy nimi oraz na napisanie i obronę MBA Business Project. Rekrutacja jest przejrzysta; wymagane są tylko niezbędne dokumenty. Odbywają się cztery nabory w roku. Od 5 czerwca trwają zapisy na bieżącą (czerwcową) edycję, a także na kolejny nabór już w październiku br.

Kent Millington, wykładowca programu MBA Innovation and Data Analysis, dyrektor Centrum Komercjalizacji Technologii w Utah Valley University, podkreśla, że połączenie zajęć z dziedzin biznesowych i informatycznych jest ogromnym atutem tego programu, jak również inspiruje samych wykładowców.

Udział w MBA Innovation and Data Analysis stanowi wyjątkową okazję na wysłuchanie tak wybitnych ekspertów, jak: Jacek Koronacki, dyrektor IPI PAN, David McArthur, dziekan Wydziału Zarządzania UVU, Piotr Kotelnicki, prezes Zarządu CRM S.A., Jonathan Westover, dyrektor Academic Service Learning w UVU czy Mateusz Stefański z Microsoft.

Współpraca miedzy IPI PAN a Woodbury School of Business dotyczy również ciągłego ulepszenia treści programowych studiów MBA, które zawierają takie przedmioty, jak: analiza danych, podejmowanie decyzji, zarządzanie projektami, bezpieczeństwo danych i systemów informacyjnych, cloud computing, ekonomia menedżerska, finanse przedsiębiorstwa, myślenie strategiczne, zarządzanie rozwojem osobistym, międzynarodowe instytucje finansowe, komunikacja, polityka i biznes, rozwój organizacji, pozycjonowanie strategiczne, komercjalizacja nowych technologii, marketing i nowe technologie..

Wykłady gościnne prowadzą m.in. Grzegorz Kołodko, były wiceprezes Rady Ministrów i Minister Finansów, Rafał Trzaskowski, były minister Administracji i Cyfryzacji oraz Radosław Kita z Grupy Allegro.

Program MBA Innovation and Data Analysis jest tak skonstruowany, żeby zmaksymalizować praktyczne korzyści z udziału w nim. Oprócz trzeciego miejsca w rankingu „Perspektyw” w kategorii „Opinie absolwentów”, program zajął drugie miejsce w kategorii „Kadra dydaktyczna”.

Więcej można się dowiedzieć pod adresem: www.ipi.edu.pl/en

Paulina Krystosiak
pełnomocnik dyrektora ds. studiów podyplomowych

Źródło: Monitor Biznesu Nr 6 (33) 30 czerwca 2017 r.


© 2021 INSTYTUT PODSTAW INFORMATYKI PAN | Polityka prywatności | Deklaracja dostępności