9 kwietnia 2018 r. zmarł profesor Andrzej Wieczorek


awieczorek 1949 2018   

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 9 kwietnia 2018 r. zmarł profesor Andrzej Wieczorek, znakomity matematyk zajmujący się teorią gier i decyzji oraz analizą nieliniową.

Andrzej Wieczorek urodził się 1 lutego 1949 roku w Sosnowcu. W latach 1966-1971 studiował na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku matematyka. Tam uzyskał stopień magistra. Od 1972 był pracownikiem naukowo badawczym w Instytucie Podstaw Informatyki PAN (wcześniej Centrum Obliczeniowego PAN). W 1974 roku uzyskał stopień doktora nauk matematycznych w Instytucie Matematycznym Polskiej Akademii Nauk. W 1986 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk matematycznych na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. W styczniu 2004 roku otrzymał z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej nominację profesorską w naukach matematycznych. W 2017 roku otrzymał tytuł honorowy Profesor Emeritus IPI PAN.

Wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci Profesora Andrzeja Wieczorka, długoletniego i zasłużonego Pracownika Instytutu Podstaw Informatyki Polskiej Akademii Nauk, wybitnego matematyka i informatyka Rodzinie składają Dyrekcja i pracownicy Instytutu.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem